Contra

Powrót do listy

Bez efektu łuku! Mamy nowe linie grzewcze do gięcia termoplastów

Jako lider w producentach tworzyw sztucznych musimy dbać o nieustanny rozwój nie tylko swoich pracowników, ale również naszego wyposażenia maszynowego, które zawdzięczamy wykonywanie tak dokładnych i solidnych projektów. Do jednych z ważniejszych etapów produkcji naszych wyrobów należy gięcie. Już do tej pory byliśmy w stanie wykonywać perfekcyjne gięcia, jednak dzięki nowej linii grzewczej nasza wydajność i precyzja jeszcze bardziej wzrosła. Jesteśmy w stanie z łatwością giąć cienkie tworzywa sztuczne z tolerancją do 0,1mm.  Obrabiamy takie materiały, jak:

  • PVC 0,2 mm – 1,5 mm
  • PETG 0,2 mm – 1,5 mm
  • PMMA 0,5 mm – 1,0 mm
  • Forex® up to 1,5 mm
  • PS 0,3 mm – 1,5 mm

Szerokość robocza tych materiałów wynosi 600 mm.
Technologia ta umożliwia nam szybkie gięcie bez efektu łuku. Nowoczesny sprzęt gwarantuje brak odkształceń się materiału, dzięki czemu efekt końcowy zadowala nie tylko najbardziej wymagających Klientów, ale również nas samych.
Cały proces gięcia termoplastów wymaga wczesnego zagrzania materiału, co sprawia, że uzyskują one dużą plastyczność i dużo łatwiej ulegają gięciu. Dysponujemy wysokiej jakości zarówno sprzętem do zagrzania materiału, jak również wspomnianej linii grzewczej do gięcia tworzyw sztucznych. To pozwala nam przeprowadzić cały proces dokładnie i bezproblemowo od samego początku do końca.
Termoplasty miękną po przekroczeniu temperatury 80°C, jednak najlepszą plastyczność umożliwiającą łatwe gięcia uzyskują w przedziale 120 – 180°C. Bardzo trudno jest podać dokładną wartość temperatury nagrzewu i czasu dla poszczególnych materiałów. Nasze wieloletnie doświadczenie i doskonałe wyposażenie firmy umożliwia nam precyzyjne wykonywanie tej czynności, dzięki czemu samo gięcie jest już perfekcyjne.
Zakup nowe linii grzewczej do gięcia cienkich tworzyw sztucznych to nie koniec zmian w naszym parku maszynowym. Już obserwujemy, co nowego pojawia się na rynku i jakie nowe projekty powstają. Nieustannie dążymy do perfekcji i wierzymy, że wielu docenia nasze starania.